Menu By Milonic JavaScript

Skip Navigation Links
صفحه اصلی >  لیست شهدای مدافعان حرم >  رضا بخشی
زندگینامه
رضا بخشی

نام پدر: - تاریخ تولد: 1365/07/09
محل تولد: ایران - خراسان - مشهد تاریخ شهادت: 1393/12/08
محل شهادت: تل قرین طول مدت حیات: 28 سال
مزار شهید: بهشت رضا(ع)-مشهد-خراسان


زندگینامه
نهم مهر ماه سال 1365 بود که در محله طلاب مشهد به دنیا آمد،برادر بزرگش در حوزه علمیه درس می خواند واو را در 15 سالگی به حوزه علمیه حضرت قائم برد.
رضا در جامعه‌المصطفی تحصیلات حوزوی خود را ادامه داده و مدرک لیسانس حوزوی خود را دریافت کرده است. او برای دوره کارشناسی ارشد هم پذیرفته شد.
او در دانشگاه شهر فریمان نیز تحصیلات کلاسیک خود را ادامه داد . روز بعد از شهادتش خیلی تصادفی از دانشگاه با منزل آن‌ها تماس گرفته و گفته می‌شود: «به آقای رضا بخشی بگویید، مدارک فارغ‌التحصیلی دوره لیسانس ایشان آماده شده است و می‌توانند بیایند و مدرک خود را بگیرند.
رضا بخشی، علاوه بر تسلط علمی که در رشته‌های تحصیلی خود پیدا کرده بود بر زبان انگلیسی به صورت کامل مسلط بود و عربی را هم به نحو خوبی آموخته بود. مسلم است یکی از دلایل موفقیت او در سوریه و اینکه خیلی زود به عنوان معاون فرمانده انتخاب شده بودند، این بود که چنین توانایی‌هایی در تحلیل شرایط و ارتباط‌گیری داشتند.
2 سال و 8 ماه ایشان به شدت درگیر فضای مقاومت در سوریه بود.
فاتح (رضا بخشی) مداح اهل بیت(ع) بود. همیشه 10 روز اول ماه محرم مجلس روضه‌ای که مادرش برگزار می‌کردند را ایشان پیش می‌بردند، تمام روضه‌های خانه را رضا می‌خواندند.
وی سرانجام هشتم اسفند ماه سال 1393و در حال و هوای ایام فاطمیه در درگیری با تروریست‌های تکفیری جبهه النصره در جریان آزادسازی تپه تل قرین در حومه درعا بر اثر اصابت شلیک خمپاره در سن 28سالگی به شهادت رسید.
مزارش در بهشت رضای (ع) شهر مقدس مشهد قرار دارد.
تدوین و تنظیم توسط گروه فرهنگی هاتف (سایت صبح)
برگرفته از
پایگاه اطلاع رسانی مدافعین حرم، تاریخ: - / - / -
کتاب مدافعان حرم، تاریخ: - / - / -