Menu By Milonic JavaScript

Skip Navigation Links
صفحه اصلی >  لیست شهدای مدافعان حرم >  علی عسگری طاقانکی
زندگینامه
رویای صادقه
وعده شهادت
مسلمان حقیقی
ولایت مدار
وصیت نامه
علی عسگری طاقانکی

نام پدر: بهروز تاریخ تولد: 1362/11/10
محل تولد: ایران - چهارمحال و بختیاری - شهرکرد تاریخ شهادت: 1391/11/10
محل شهادت: دمشق طول مدت حیات: 29 سال
مزار شهید: گلزارشهدای طاقانک-شهرکرد-چهارمحال و بختیاری


زندگینامه
علی عسگری فرزند بهروز در دهم بهمن ماه سال1362 در طاقانک به دنیا آمد و در دامان خانواده ای مومن پرورش یافت.علی تحصیلات ابتدایی را در سال 1369 در دبستان شهید مطهری طاقانک آغاز کرد و در همان جا به پایان رساند. دوره تحصیلی راهنمایی را در مدرسه شهادت و دوره متوسطه را در دبیرستان رازی طاقانک به اتمام رساند. وی فرزند پنجم خانواده بود.
آنچه از خصوصیات اخلاقی علی در دوران کودکی و نوجوانی بارزتر است تقید او به ترک محرمات و انجام واجبات دینی بود. عسگری از همان دوران نوجوانی روحیه حق طلبی داشت به طوری که برای دفاع از مظلوم و امر به معروف و نهی از منکر با افراد شرور مقابله می کرد. علی پس از تحصیلات متوسطه وارد کسب و کار شد تا به موقعیت اقتصادی اش رونق دهد به همین دلیل در پروژه های صنعتی شرکت کرد و در این عرصه تبحر یافت و استاد کار ماهری شد. اما آنچه علی را در محیط کار و زندگی از دیگران متمایز می ساخت توجه به معنویات، رعایت مسائل شرعی و حفظ روحیه دینی و انقلابی بود. نقطه عطف زندگی او صدای خوبش بود و مداح و موذن شایسته ای. و همین ارادت او به اهل بیت بود که در سال 1383 راهی سفر کربلا شد و همین سفر بود که مسیر زندگی اش را تغییر داد.
درهمین راستا بود که با مجاهدین عراقی در مسجد کوفه آشنا شد و در کنار آنها به مبارزه با دشمنان آمریکایی پرداخت و پس از مدتی به ایران بازگشت و تا پایان تسخیر عراق توسط آمریکا چند بار دیگر به عراق سفر کرد و همراه مجاهدان عراقی با دشمنان آمریکایی مبارزه نمود. پس از آزاد شدن عراق از چنگ آمریکا به ایران بازگشت و باز هم با شرکت در ساخت و سازهای پروژه های صنعتی و ساختن بناهای عام المنفعه و مذهبی کمک کرد.
علی انسان ولایت مداری بود و به خاطر علاقه وافر به رهبر معظم انقلاب گاهی می شد که برای شرکت در نماز جمعه ای که به امامت رهبر بود به تهران می رفت. دمشق میعاد شهادت علی با آغاز بیداری اسلامی سفرهای زیادی به کشورهای عراق، لبنان و سوریه داشت.در لبنان با نیروهای حزب الله همکای داشت و پس از تعرض مزدوران تکفیری و سلفی و تروریست ها به سوریه، با هدایت نیروهای حزب الله برای کمک به مردم مظلوم سوریه و حفاظت از حرم حضرت زینب (س)راهی سوریه شد.
علی درسوریه فعالیت های گوناکونی برای مردم مظلوم آن دیار انجام داد. هم خدمات فنی و مهندسی که درآن مهارت داشت ارائه داد هم در امداد رسانی به مجروحان و آوارگان سوری و سکنی دادن آنها و رساندن مایحتاج و مواد غذایی بسی کوشش کرد وه م با قلبی اندوهگین به غسل و کفن و دفن شهدا پرداخت و با نماینده ولی فقیه در سوریه همکاری کرد و علاوه بر این در تشکیل و سازماندهی هیئت های مذهبی در محرم و صفر سال 1391 و مداحی و نوحه خوانی سر از پا نشناخت.
در این مدت در سوریه خواب و آرام نداشت و با تمام توان می کوشید. سرانجام در ساعت 3 بعدازظهر روز دوشنبه دهم بهمن ماه سال 1391 همزمان با سالگرد تولد حضرت رسول و سالروز تولد خودش پس از نبردی جانانه در حفاظت از حرم حضرت زینب در دمشق و کشتن بیش از ده نفر از تروریست ها، هدف تیراندازی های تکفیری قرار گرفت و در سن 29 سالگی بر اثر اصابت گلوله به گردن، صورت و سینه به آرزوی دیرینه اش که شهادت بود نائل شد.
مزارش در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.
تدوین و تنظیم توسط گروه فرهنگی هاتف (سایت صبح)
برگرفته از
پایگاه اطاع رسانی عاشوراییان، تاریخ: - / - / -
کتاب فرهنگ اعلام شهدای استان چهارمحال و بختیاری، صفحه:183، تاریخ: - / - / -