Menu By Milonic JavaScript

Skip Navigation Links
صفحه اصلی >  لیست شهدای مدافعان حرم >  امین کریمی چنبلو
زندگینامه
قصدازدواج ندارم!
مردشیرین زبان من
هم نام حضرت زهرا(س)
چله زیارت عاشورا
رازتسبیح سبز
خیلی اهل ذوق بود...
خریدلباس
لباس عروس
دلم برایت تنگ شده
کیف سنگین
باهم بودن
احترام نظامی
خوش می گذرد
امین من با همه فرق داشت
فقط تو بمان
از حال رفتم
ذوق زندگی
هر روز عاشق تر از دیروز
همسرم حساس است
جای خراشیدگی
اعزام اول به سوریه
کُرخان
خادم حرم
بوسه به ازای اشک هایم
محافظ درهای حرم
ثانیه های انتظار
دل تنگ
قطره اشک شهید
شهادت
وصیت نامه
امین کریمی چنبلو

نام پدر: الیاس تاریخ تولد: 1365/05/01
محل تولد: ایران - تهران - تهران تاریخ شهادت: 1394/07/30
محل شهادت: سوریه طول مدت حیات: 29 سال
مزار شهید: امامزاه علی اکبر چیذر-تهران


زندگینامه
اول مرداد سال 1365 به دنیا آمد.
امین تا پایان دوره راهنمایی در لویزان درس خواند. از همان زمان فعالیت های ورزشی و بسیج را آغاز کرد. دوران دبیرستان را در شهرک محلاتی گذراند. امین با شوق، جسور و نترس بود. از همان مقطع در بسیج جماران و اختیاریه فعالیت داشت.
امین روحیه بسیجی داشت. شغل نظامی را دوست داشتم و می خواستم او یک پاسدار شود. با اینکه در رشته مهندسی قبول شد اما از سال 1388 در سپاه پاسداران مشغول به خدمت شد و در یگان انصار المهدی فعالیت می کرد. از جمله وظایف شان محافظت از شخصیت های به نام در سه قوه مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و قوه قضائیه بود.
در آخرین ماموریتش با آقای لاریجانی به شیراز رفت. هر بار که از ماموریت برمی گشت هیچ اطلاعاتی نمی داد و تنها می گفت که فلان شهر ماموریت داشتم. جزئیات را تشریح نمی کرد.
پس از عضویت در سپاه، درسش را در رشته آی تی دانشگاه یادگار امام شهرری ادامه داد. در دوران دانشجویی نیز فعالیت های بسیج و ورزشی خود را با شدت بیشتری دنبال می کرد. با شهیدان دهقان و سیاوشی نیز در همان دورانی که در بسیج فعالیت داشت، آشنا شد.
روز قبل از اعزامش با مشکل پاسپورت مواجه شد. تقدیر به گونه ای بود که به خاطر پسوند فامیلی یکی از همشهری ها در سفارت او را شناخته بود و یک روزه مشکل پاسپورت را حل کرد. در نهایت به عنوان مسئول آموزش چک و خنثی به سوریه اعزام شد.
امین چند مدال قهرمانی کشوری در مسابقات ورزشی کسب کرده بود و کمربند مشکی دان سه در کیک بوکسینگ داشت. بخاطر اینکه ورزش خشنی است، پدرش راضی نبود که در مسابقات کشوری شرکت کند.او هم به نظر پدر احترام گذاشت و انصراف داد.
امین کریمی دانشجوی بسیجی در رشته برق الکترونیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) بود که در حین انجام مأموریت در حومه شهر حلب در سوریه به شهادت رسید.
او در دفاع از حرم مطهر حضرت زینب (س) و در روز پنجشنبه 30 مهر سال 1394 در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به‌دست نیروهای تکفیری در کشور سوریه در سن 29 سالگی به فیض عظیم شهادت نائل آمد.
پیکر پاکش را در امام زاده علی اکبر چیذر به خاک سپردند.
تدوین و تنظیم توسط گروه فرهنگی هاتف (سایت صبح)
برگرفته از
خبرگزاری فارس، تاریخ: - / - / -