Menu By Milonic JavaScript

Skip Navigation Links
صفحه اصلی >  لیست شهدای مدافعان حرم >  سیداحسان حاجی حاتم لو
زندگینامه
زندگی با او
در مدح تو
سیداحسان حاجی حاتم لو

نام پدر: - تاریخ تولد: 1363/01/01
محل تولد: ایران - گلستان - گرگان تاریخ شهادت: 1393/11/13
محل شهادت: حلب(سوریه) طول مدت حیات: 30 سال
مزار شهید: گلزارشهدای امام زاده عبدالله(ع)-گرگان-گلستان


زندگینامه
سیداحسان در آغازین روز بهار سال 1363 در گرگان به دنیا آمد. حاتم‎لو از کودکی پسری مومن بود و همیشه سعی می‎کرد حق کسی را پایمال نکند. او همواره زیارت عاشورا می‎خواند و نمازش ترک نمی‎شد و در طول زندگی بدون آن که ما متوجه بشویم در روزهای پنجشنبه و جمعه بر روی ساختمان‎های مردم بدون آن که خودش را معرفی کند کار می‎کرد.
سیداحسان از پاسداران تیپ ۴۵ جوادالائمه گرگان، بزرگ ترین آرزویش شهادت بود و چند بار برای مبارزه با داعش و گروه‎های تکفیری به عراق، سوریه و لبنان اعزام شده بود و در بار آخر که به شهادت رسید ۱۳ روز در سوریه بود. وی در روز سیزدهم بهمن ماه سال 1393 در سن 30 سالگی آسمانی شد.
سیداحسان در مسیر آزادسازی روستا و کمک به مردم آن روستا بهشتی گشت. زمانی که می‎خواستند به مردم روستا غذا برسانند نیروهای تکفیری داعش متوجه شدند و با خمپاره آن ها را هدف قرار دادند و ابتدا سید با بی‎سیم اعلام کرد که « علمدار دارند» یعنی تعدادی از افراد شهید شدند، اما بعد صدای بی سیم قطع شد و همرزم عراقیش اعلام کرد که سید شهید شده است.
پیکر سید شنبه ۱۸ بهمن ماه به گرگان منتقل شد و در گلزار شهدای امام زاده عبدالله(ع) گرگان به خاک سپرده شد. تنها پسرش هفت ماه بعد از شهادت پدر به دنیا آمد.
تدوین و تنظیم توسط گروه فرهنگی هاتف (سایت صبح)
برگرفته از
سایت تکریم شهید، تاریخ: - / - / -