Menu By Milonic JavaScript

Skip Navigation Links
صفحه اصلی >  لیست شهدای مدافعان حرم >  مصطفی شیخ الاسلامی کندلوسی
زندگینامه
آخرین مدال
هدفم خدمت است، آرزویم شهادت
وصیت نامه
مصطفی شیخ الاسلامی کندلوسی

نام پدر: - تاریخ تولد: 1364/10/22
محل تولد: ایران - مازندران - چالوس تاریخ شهادت: 1394/09/16
محل شهادت: حلب طول مدت حیات: 30 سال
مزار شهید: گلزارشهدای یوسف رضا-چالوس-گلستان


زندگینامه
مصطفی شیخ‌الاسلامی‌کندلوسی در تاریخ ۲۲ دی سال 1364 هنگام اذان مغرب در چالوس دیده به جهان گشود.
مصطفی به‌عنوان فرزند بزرگ خانواده، خود را در برابر برادران کوچک‌ تر و تنها خواهر خود، مسئول می‌دانست و در تمامی مسائل به آن ها کمک می ‌کرد و حتی از سهم خود می‌ گذشت تا برادران و خواهرش احساس ضعف و ناتوانی نکنند.
مصطفی در دوران ابتدایی وارد باشگاه کشتی شد و از همان دوران اولیه باشگاه، مقام قهرمانی استان را کسب کرد و حتی در هنگام تمرین برادر کوچک خود را نیز به باشگاه می ‌برد تا از تماشا کردن تمرین، انگیزه‌ای پیدا کند که در نهایت برادرش در رشته ورزشی کشتی مقام استانی و در رشته جودو نیز به‌عنوان عضو تیم ملی مشغول تمرین شد.
او از دوران دوم ابتدایی شروع به نماز خواندن کرد و نماز را به برادرانش یاد می‌ داد و هنگام اذان، در خانه نماز جماعت برگزار می‌کرد.
وی دوران ابتدایی خود را در مدرسه شهید فلاح، دوران راهنمایی در مدرسه شهید تندیس و دبیرستان را در مدرسه امام خمینی(ره) چالوس سپری کرد و در رشته ریاضی‌ فیزیک همواره جزو شاگردان نخبه و ممتاز بود.
وی فوق ‌دیپلم خود را از دانشگاه ساری، کارشناسی را در دانشگاه یزد و کارشناسی‌ارشد در رشته مهندسی برق را نیز در شهر ساری اخذ کرد.
مصطفی در کنار تحصیل، ورزش خود را هم ادامه داد و در اواخر تحصیلاتش در دانشگاه در کنار برادر کوچک تر خود، به ورزش جودو روی آورد و دیری نپایید که مقام‌های استانی و کشوری را در این رشته کسب کرد و پس از شهادت، به‌عنوان اسطوره ورزش جودو انتخاب شد.
در آذر سال 1391 ازدواج کرد ولی هنوز استخدامش در سپاه مشخص نشده بود.
وی برای تأمین روزی نزد دایی خود در یک مرغ‌ فروشی در بازار روز چالوس مشغول به‌ کار شد و با توجه به این که بسیار آرام و مودب بود، بازاریان و کسبه علاقه خاصی به وی پیدا کردند.
او در دی ماه 1391 در سپاه مشغول به خدمت شد و در همان ابتدا به ماموریت سخت و طاقت‌ فرسای کرمانشاه رفت و پس از مدتی نیز به ارومیه اعزام شد و آخرین مأموریت وی نیز رفتن به سوریه بود.
وی به‌عنوان نیروی داوطلب که مهارت خاصی در زدن آر‌پی‌ جی داشت برای دفاع از اسلام و حرم حضرت زینب(س) راهی سوریه شد و پس از ۲۷ روز در تاریخ ۱۶ آذر 1394 در یک عملیات سنگین در شهر حلب پس از چند شلیک موفق و به هلاکت رساندن نیروهای دشمن، توسط نیروهای دست‌ نشانده استکباری داعش، به شهادت رسید.
پیکر این جوان 30 ساله در تاریخ ۱۹ آذر 1394، بر روی دستان مردم چالوس تشییع و در گلزار شهدای مزار یوسف رضای این شهر به خاک سپرده شد.
امیرحافظ ، ۵۷ روز بعد از شهادت پدر متولد شد.
تدوین و تنظیم توسط گروه فرهنگی هاتف (سایت صبح)
برگرفته از
سایت تکریم شهید، تاریخ: - / - / -