Menu By Milonic JavaScript

Skip Navigation Links
صفحه اصلی >  لیست شهدای مدافعان حرم >  محمدهادی ذوالفقاری
زندگینامه
فلافل فروش
تریاک
امر به معروف
جهادگر
فتنه
فدایی رهبر
تحصیل
روزهای سخت
اهانت به رهبر
مزد کار
طلبه لوله کش
تفکر فرهنگی
شهادت
وصیت نامه
محمدهادی ذوالفقاری

نام پدر: - تاریخ تولد: 1367/11/13
محل تولد: ایران - تهران - تهران تاریخ شهادت: 1393/11/26
محل شهادت: روستای مکیشیفیه-سامرا طول مدت حیات: 26 سال
مزار شهید: وادی السلام نجف-عراق


زندگینامه
سیزدهم بهمن ماه سال 1367 در ایام شهادت امام هادی(ع)؛ محمدهادی به دنیا آمد و در شهر تهران بزرگ شد. آن روزها پدر خادم یکی از مساجد محله دولاب بود. لذا حضور در مسجد باعث رشد معنوی خانواده شد.
دوره ی دبستان را به مدرسه شهید سعیدی در میدان آیت الله سعیدی رفت. در همین زمان پدر مسجد را تحویل داد و وارد شغل مصالح فروشی شد.
هادی از همان ایام با هیئت حاج حسین سازور آشنا گردید. در دوران نوجوانی به ورزش علاقه داشت و عضو بسیج مسجد انصار العباس بود.
دوران راهنمایی را در مدرسه ی شهید توبچی گذراند. سال اول تحصیل در دبیرستان شهدا، درس را رها کرد و به کار پرداخت.
مدتی در یک تولیدی و بعد مغازه ی یکی از دوستانش فلافل فروش شد. بعد از آشنایی با سیدعلی مصطفوی به گروه فرهنگی او در مسجد موسی بن جعفر(ع) پیوست و در اردوهای جهادی و اردوهای راهیان نور فعالانه شرکت نمود. مدتی بعد به سفارش یکی از دوستانش به یکی از تجار بازار آهن معرفی شد.
و در آن جا مغشول به کار گشت. غروب ها با موتور مسافرکشی نمود. در این زمان درسش را نیز تا اخذ مدرک دیپلم ادامه داد.
در جریان فتنه 1388 معتقد بود باید از ولایت حمایت کرد و خود تا پای جان از ولی فقیه حمایت نمود. همیشه دائم الوضو و اهل ذکر بود سال 1390 در حوزه علمیه حاج ابوالفتح ثبت نام کرد اما خیلی زود به نجف مهاجرت کرد و تحصیلات حوزوی را در آن جا ادامه داد.
در نجف برای مدتی در موسسه اسلام اصیل فعالیت داشت بعد از آن برای مردم فقیر نجف رایگان لوله کشی می کرد تا این که برای دفاع از اسلام به پایگاه حشرالشعبی مراجعه کرد و با عنوان تصویربردار به همراه رزمندگان به خط مقدم جهاد با داعش رفت. سه مرتبه در منطقه سامرا با دشمنان خدا جنگید.
تا اینکه روز یکشنبه بیست و ششم بهمن ماه سال 1393 به روستای مکیشفیه در 20 کیلومتری سامرا وارد شد و در یک عملیات انتحاری توسط افراد داعش در ساختمانی مخروبه به شهادت رسید.
پیکرش چند روز مفقود بود تا اینکه او را در بغداد یافتند و بعد از طواف در تمام حرم های کشور عراق در وادی السلام نجف همان جایی که خود سفارش کرده بود به خاک سپردند.
تدوین و تنظیم توسط گروه فرهنگی هاتف (سایت صبح)
برگرفته از
کتاب پسرک فلافل فروش، تاریخ: - / - / -