Menu By Milonic JavaScript

Skip Navigation Links
صفحه اصلی >  لیست شهدای مدافعان حرم >  میثم مدواری
زندگینامه
خداباشماست
پیوندآسمانی
حلالش کردم
نیت
شهادت
خیرات
خبرپرواز
شوق پرواز
وصیت نامه
میثم مدواری

نام پدر: - تاریخ تولد: 1363/02/23
محل تولد: ایران - تهران - تهران تاریخ شهادت: 1394/08/16
محل شهادت: سوریه طول مدت حیات: 31 سال
مزار شهید: بهشت زهرا(س)-قطعه29-تهران


زندگینامه
میثم در تاریخ 23 اردیبهشت ماه سال 1363 در محله تختی نازی آباد واقع در تهران دیده به جهان گشود دوران کودکی میثم در کنار پدر و مادر گرانقدر و برادرانش سپری می شد و در دامان مادر نهضت حسینی و مکتب زینبی را می آموخت.
از همان دوران طفولیت باهیئت و مسجد آشنا شد و همراه پدر در این مجالس شرکت می جست در همین دوران بود که یکی از برادران عزیزش به مقام شهادت رسید مسعود عزیز فرزند دوم خانواده در تاریخ 23 بهمن ماه سال 1365 روز تشکیل کمیته انقلاب اسلامی به دست گروهک های منافقین در میدان رسالت به همراه سه تن از دوستانش ترور شدند و شربت شهادت را نوشیدند.
بعد از شهادت مسعود خانواده تصمیم به تغییر محل سکونت گرفتند و در شهرک ویلاشهر ساکن شدند.
میثم خصوصیات اخلاقی منحصر به فردی داشت از همان دوران نوجوانی بسیار چشم پاک و معصوم بود علاقه خاصی به مسائل دینی و قرآن داشت و همیشه در این میسر قدم برمی داشت در مدرسه و مسجد قاری قرآن بود و با صوت زیبای خود دل هر کس را به لرزه وامی داشت. میثم در دوران تحصیل هم از نظر درسی شاگرد ممتاز بود و هم از لحاظ اخلاق.
از دیگر اخلاق های نیکوی میثم دستگیری از افتادگان و سرکشی به نیازمندان بود میثم هیچگاه به این دنیا دل نداشت و از همه چیز خود می گذشت در راه انفاق برای فقرا. حتی از لباس تن خود می گذشت و در راه خدا ایثار می کرد و مانند مولای خود امیرالمومنین دست گیر افتادگان بود البته در خفا و پنهانی.
پدر بزرگوارش فرمانده پایگاه بسیج امام محمد باقر(ع)بودند و همین امر کمکی شد برای میثم تا با بسیج آشنا شود و در بسیج نوجوانان ثبت نام کرد و یکی از بسیجیان فعال پایگاه شد.
بعد از گرفتن دیپلم وارد سپاه شد به طور رسمی شروع به کار کرد در همین دوران به طور مستمر برای تفحص شهدا به مناطق جنوب می رفت. در همین دوران بود که تصمیم به ازدواج گرفت و در سال 1387 همسر اختیار کرد و ثمره این زندگی هشت ساله دو دختر دردانه به نام های فاطمه زهرا و فاطمه کوثر است.
میثم با شروع جنگ سوریه با داعش به این جبهه اعزام شد و از سال 1389 به دفاع از دین و اسلام پرداخت بعد از رشادت های بسیار در این زمینه و دفاع از حرمین شریفین آخرین باری که اعزام شد بعد از چهل روز مقاومت در برابر کفار داعشی در صبح روز 16 آبان ماه سال 1394 پس از هشت ساعت درگیری سخت و طاقت فرسا در سن 31 سالگی به فیض شهادت نائل آمد و شهد شیرین شهادت را نوشید.
مزارش در قطعه ی 29 بهشت زهرا و کنارِ مزار برادر شهیدش «مسعود» قرار دارد.
تدوین و تنظیم توسط گروه فرهنگی هاتف (سایت صبح)
برگرفته از
مجله همشهری محله، تاریخ: - / - / -
وبلاگ مدافعان حرم، تاریخ: - / - / -