از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي
 


     آداب حج، برادري و ايجاد محبت و وحدت است. فرصت ايجاد وحدت بين ملت‌هاي اسلامي و شعوب اسلامي، فقط در حج فراهم مي‌شود. اين همه انسان از اقصي نقاط عالم، همه به عشق کعبه، به عشق مرقد پيغمبر، به عشق ذکر الهي، به عشق طواف و سعي، خود را به آنجا رسانده‌اند، اين فرصتِ برادري، مغتنم است.
     امروز يکي از اهداف اساسي استکبار جهاني در دنياي اسلام ايجاد اختلاف است؛ بهترين وسيله هم ايجاد اختلاف بين شيعه و سني است.
     تلاش دانشمندان اسلامي همواره اين بوده است که جامعه به سوي اجراي درست و کامل عبادات اسلامي رهنمون شود. از جمله اين عبادات اعلام برائت از مشرکان در موسم حج است. اين موضع‌گيري‌ معنوي جهان اسلام در برابر نظام سلطه و شياطين شرق و غرب، اساسي‌ترين اصل سياست خارجي امت اسلامي را در برابر کفار و مشرکان و منافقان تشکيل مي‌دهد که نمايندگان واقعي امت اسلامي يعني همان حجاج و زائران خانه خدا در سراسر جهان اسلام آن را به گوش سران مستکبر به خصوص آمريکا مي‌رسانند، گرچه مسلمين همواره با کارشکني دشمنان به خصوص حکومت‌هاي به ظاهر اسلامي، اما در باطن ستيزه‌جو با اسلام روبه‌رو بوده‌اند و حج، بيش از ساير عبادات در معرض توطئه‌ها و دسيسه‌هاي عوامل سلطه‌جو قرار گرفته است.
     از جمله اين توطئه‌ها فاجعه جمعه 6 ذيحجه 1407ه.ق است که ضمن آن حضرت امام خميني (ره) پيامي در خصوص شهداي بيت‌الله‌الحرام بيان فرموده‌اند که به فرازهايي از آن اشاره مي‌کنيم:
     « زائران شريف ايراني امسال پيام انقلاب و برائت خود را به جهان و به امت اسلام ابلاغ نمودند و با تقديم شهداي بزرگ به پيشگاه مقدس حق از سازندگان و بانيان سياست نه شرقي و نه غربي کعبه خداوند گشتند....
     ملت بزرگ ايران نيز با تجليل گسترده خود از شــــهدا و شرکت ميليوني خود در راهپيمايي و اعلان برائت از کفـــر، به وظيفه انقلابي و الهـــي خود عمل نموده‌اند که در اينجا لازم است از حضور گسترده آنان و همــه اقشار و خواهران و برادران تشکر کنم.... اکنون نوبت زائران ديگر کشورها و به خصوص علما و روشنفکران و گويندگان است که پيام مظلوميت ما را به جهان ابلاغ کنند. انشا‌الله زائران محترم ايراني با گام‌هاي محکم و دلي آرام و قلبي سرشار از رضا و لبي خندان، شادي پيروزي خون بر شمشير و شهادت در کنار خانه خدا را جشن بگيرند و افرادي که به مدينه منوره مشرف مي‌شوند سلام شهيدان به خون خفته کعبه و مجروحين خانه امن را به رسول خدا و ائمه هدي عليهم‌السلام ابلاغ کنند و اين توفيق بزرگ را به محضرشان تبريک بگويند و به راه خود با صلابت و اطمينان ادامه بدهند....
     از اينکه خداوند هديه‌ها و قربانيان هاجروار و اسماعيل‌گونه اين ملت بزرگ را در کنار خانه خود پذيرفته است، سپاس‌گزار و شاکر باشند که انشا‌الله خداوند شهداي بزرگ ما را با شهداي صدر اسلام محشور و به بازماندگان آنان صبر و اجر و به مصدومين و مجروحان شفا عنايت فرمايد و شر متجاوزان را به خودشان بازگرداند و آنان را به عقوبت خود کيفر دهد.
     از خداوند مسئلت مي‌کنم که در اين زمان که همه کفر و همه شرک دست به دست همه داده‌اند و تصميم و عزم خود را براي شکست امت اسلام، جزم کرده‌اند و همه ضربه‌ها را عليه ما به کار گرفته‌اند ما را در حصار محکم خود و در لواي مرحمت و لطف خود حفاظت فرمايد.»

منبع: www.irib.ir